Darmowa dostawa od 300,00 zł

Haiku

( ilość produktów: 30 )

Marka Haiku jest znana w Europie od lat ’90-tych XX wieku. Zasłynęła jako producent japońskich noży o charakterystycznych drewnianych rękojeściach. Gwarancją ich jakości jest fakt, że tak jak dawniej, tak i dziś noże Haiku powstają w małej rodzinnej fabryce. Obecni właściciele, ceniąc tradycje przodków, starają się równocześnie czerpać z najnowszych osiągnięć nauki i technologii. W efekcie powstają piękne, nowoczesne noże, które dobrze leżą w ręku i są świetnie wyważone.

 

Nazwa marki Haiku nawiązuje do wiersza Yoshiwake Tairo, przywołującego siłę i piękno sokoła – alegorii słońca w wielu kulturach. Na ostrzu każdego z noży Haiku obecne jest jego symboliczne przedstawienie. Wskazuje to na genezę marki – zresztą podobnie jak inspirowany dawnymi samurajskimi katanami sposób montażu rękojeści noży – sokół czy jastrząb to w tradycji samurajskiej oznaka powodzenia i piękna. Noże Haiku odzwierciedlają zatem ducha i poezję kultury japońskiej. Łączą w sobie jej estetykę i zwięzłość formy, niczym haiku – trzywersowe wiersze o siedemnastu sylabach.

 

Oferta Haiku ewoluowała z czasem, stając się coraz bardziej innowacyjna i różnorodna. Producent wsłuchuje się w potrzeby Klientów, starając się na nie odpowiedzieć jak najpełniej. Każdy z noży został zaprojektowany tak, aby zapewniać optymalną równowagę, lekkość i wygodę. Projektanci Haiku stawiają na stosunkowo lekkie drewniane rękojeści, które gwarantują większy komfort uchwytu. Z noży tej marki chętnie korzystają zarówno profesjonalni kucharze, jak i osoby gotujące amatorsko. Spełniają one bowiem oczekiwania każdego Klienta poszukującego japońskiego noża kuchennego łączącego w sobie wysoką jakość, tradycyjną estetykę i gotowość do pracy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 96 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Nóż ekstra, jesten super zadowolony, z pewnoscia wroce !
2024-05-20
Świetna obsługa, szybka dostawa i produkty najwyższej jakości – gorąco polecam!
pixel