Darmowa dostawa od 300,00 zł

Shapton

( ilość produktów: 29 )

 

Elita wśród kamieni do ostrzenia noży kuchennych

Marka SHAPTON należy do najbardziej rozpoznawalnych w świecie kamieni do ostrzenia noży. Przez dziesiątki lat inżynierowie zdołali opracować unikalną strukturę o niezwykle wysokiej jednorodności i dużej zawartości ścierniwa. Dzięki temu ostrzenie jest dużo łatwiejsze i o wiele efektywniejsze. Kamienie marki SHAPTON jako jedne z nielicznych nie wymagają moczenia w wodzie przed użyciem (za wyjątkiem pierwszego razu ). Wystarczy spryskać obficie powierzchnię wodą i można zacząć na nich pracować! 

 

Szeroki wybór kamieni do ostrzenia noży

Kamienie marki SHAPTON to trzy główne linie: Glass Stone Seven, Glass Stone oraz Kuromaku. W ramach tych linii znajdziemy kamienie o gradacji od 120 gritów do 30000 gritów. Taki wybór pozwala na naostrzenie i wypolerowanie każdego ostrza. Każdy kamień jest też oznaczony pod kątem wielkości ziarna ściernego co umożliwia precyzyjny dobór i wykorzystanie adekwatne do stanu ostrzonej krawędzi.

 

Tradycja i technologia w służbie ostrzenia noży kuchennych

Charakterystyczne położenie Japonii sprawia, że ziemie kraju Kwitnącej Wiśni obfitują w bogate i unikalne rudy żelaza oraz różnorodność minerałów. Stąd też mamy najlepsze noże kuchenne ale także rewelacyjne kamienie do ich ostrzenia. Japońscy specjaliści od wyrobu mieczy, noży i kamieni przez lata opracowywali unikalne receptury i technologie. SHAPTON dodał jeszcze do tego najnowsze zdobycze techniki i stworzył kamienie do ostrzenia owiane legendą oraz okrzyknięte „najszybszymi” kamieniami na świecie. Technologia warstwowego nakładania ścierniwa pozwoliła wyprodukować kamienie do ostrzenia noży, które w znaczący sposób skracają czas na odnowienie naszych ulubionych ostrzy.

 

Najlepsze w każdym detalu kamienie do ostrzenia noży

Dbałość o powtarzalność i jakość produkcji to jeden aspekt. Ale przemyślane wzornictwo, unikalny design i opracowane w najdrobniejszych szczegółach oznaczenie kamieni do ostrzenia noży marki SHAPTON stanowią charakterystyczny wyróżnik tej firmy. Zarówno kolorystyczne oznaczenie kamieni serii Kuromaku jak i minimalistyczny projekt serii Glass stanowią niebywały i przykuwający uwagę aspekt wśród wszystkich producentów kamieni do ostrzenia. Od pierwszego spojrzenia mamy pewność, że obcujemy z najlepszymi japońskimi kamieniami do ostrzenia noży kuchennych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 107 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-18
Szybko otrzymałem zamówione produkty, jestem zadowolony :)
2024-05-31
MEGA :D
pixel