Darmowa dostawa od 300,00 zł

Garnki

( ilość produktów: 295 )

Świat kulinarnych możliwości stoi przed Tobą otworem w sytuacji, gdy zdecydujesz się na odpowiednie garnki. Dostępne w naszym sklepie produkty sprawdzają się przy wielu zastosowaniach. W związku z tym zakupisz u nas na przykład garnki na indukcję albo specjalne garnki na parę. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat naszych produktów i dołącz do grona zadowolonych klientów. 

Garnki na indukcję — jakie wybrać?

Garnek z naszego sklepu dostępny jest w ogromnej liczbie wariantów. W związku z tym bez problemu zaopatrzysz się u nas na przykład w:

  • garnek do gotowania na parze,
  • garnek do gotowania ryżu,
  • garnek do frytek oraz
  • garnek do mleka.

Przy doborze idealnego dla siebie produktu powinieneś wziąć pod uwagę między innymi pożądane przez Ciebie zastosowanie produktu. Zastanów się zatem, do czego najczęściej chcesz wykorzystywać naczynia kuchenne.

Garnek do mleka — materiał wykonania

Drugim czynnikiem, który powinieneś wziąć pod uwagę, decydując się na garnki do indukcji, jest ich materiał wykonania. Dla przykładu mogą być one żeliwne lub wykonane ze stali nierdzewnej. Garnki żeliwne przede wszystkim nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. Nie musisz się ich obawiać także w trakcie gotowania w bardzo wysokich temperaturach. W przypadku stali nierdzewnej natomiast zaletą jest ogromna wytrzymałość. Tego typu garnki indukcyjne są praktycznie nie do zniszczenia. W związku z tym nie zarysujesz ich ani druciakiem, ani w żaden inny sposób. Jak sama nazwa wskazuje, nie podlegają także korozji. Nie musisz również martwić się o to, że dobre garnki na indukcję wykonane ze stali nierdzewnej zniszczą się pod wpływem działania kwasów z żywności. To oznacza natomiast, że przez bardzo długi czas będą one w pełni funkcjonalne w Twojej kuchni. I to bez względu na to, czy jesteś zawodowym kucharzem, czy gotujesz jedynie w domu. 

Garnki na płytę indukcyjną a inne garnki

Garnek do mleka, garnek do frytek bądź też jeszcze inny wariant naczynia może być przeznaczony zarówno do tradycyjnej kuchenki, jak i do płyty indukcyjnej. Co takiego jest w garnkach na płytę indukcyjną, że nadają się one do tego zastosowania bardziej niż tradycyjne? Przede wszystkim chodzi o odpowiednie dno. W przypadku naczyń przeznaczonych do płyt indukcyjnych zawiera ono ferromagnetyk, który jest „łącznikiem” garnka oraz płyty grzewczej. Dno takiego naczynia powinno być idealnie płaskie, a zatem nie mieć wybrzuszeń. Średnica natomiast musi być dopasowana do rozmiarów miejsc grzewczych wyznaczonych w płycie indukcyjnej. Jeżeli interesuję Cię idealny garnek na płytę indukcyjną, powinieneś zwrócić także uwagę na wytwarzane przez niego pole elektromagnetyczne. W związku z tym od razu odrzuć garnki miedziane oraz aluminiowe. Zazwyczaj garnki przeznaczone na płytę indukcyjną są specjalnie oznaczane. W związku z tym w sytuacji, gdy nie jesteś pewien, czy konkretny produkt dobrze sprawdzi się w tej roli, możesz łatwo to zweryfikować. 

Garnki żeliwne — czyszczenie

Zanim zaczniesz wykorzystywać garnek żeliwny, powinieneś poznać podstawowe zasady obchodzenia się z tego rodzaju naczyniem. Żeliwo jest bowiem materiałem szczególnym także w sposobie wykorzystywanie. Prawidłowe obchodzenie się z garnkiem żeliwnym gwarantuje jednak jego czystość oraz funkcjonalność. Dobrze zadbane naczynie może towarzyszyć Ci nawet przez całe Twoje życie. Garnki żeliwne należy myć wyłącznie pod bieżącą wodą. Nie wolno wykorzystywać przy tym żadnych płynów do mycia naczyń. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na to, że żeliwo absorbuje płyny.Wiele osób może zadać również pytanie, co zrobić w sytuacji, gdy garnek żeliwny się przypali. W takich przypadkach nie można przecież wykorzystać gąbki oraz środka do mycia naczyń. W żadnym wypadku nie powinno się również stosować wybielaczy oraz żrących środków chemicznych. W sytuacji, gdy jest to żeliwny garnek emaliowany, można takim szorowaniem zniszczyć całą powłokę. Efektem takiego działania byłyby dziury oraz zadrapania. Żadna gwarancja nie obejmuje natomiast tego typu uszkodzeń.Aby zatem żeliwne garnki na płytę indukcyjną doczyścić prawidłowo, powinieneś najpierw zalać takie naczynia wodą mniej więcej do połowy. Następnie konieczne staje się wlanie do wnętrza buteleczki wody utlenionej lub opakowania sody oczyszczonej. Tego typu miksturę należy następnie gotować na małym ogniu przez około godzinę. Co jakiś czas warto natomiast sprawdzać, czy zabrudzenia odchodzą od powierzchni garnka. Warto to robić z wykorzystaniem delikatnej szczotki do naczyń. Po zakończeniu gotowania wodę koniecznie wylej, a następnie bardzo delikatnie przemyj garnek maksymalnie łagodnym płynem do mycia naczyń oraz gąbką. Po całej procedurze osusz naczynie, a następnie wysmaruj dowolnym olejem roślinnym w celu konserwacji. 

Garnek na parę ze stali nierdzewnej — czyszczenie

Garnki ze stali nierdzewnej cechują się bardzo wysokim poziomem wytrzymałości. W związku z tym jeśli chcesz wyczyścić tego rodzaju naczynie, możesz sięgnąć po mocne środki chemiczne. W wielu przypadkach w sytuacji, gdy chcesz wyczyścić przypalony garnek od sporu i z zewnątrz, dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie sody oczyszczonej, octu, soli oraz kwasku cytrynowego. Te produkty są bowiem bardzo pomocne w walce z przypaleniami. Jako czyścika można natomiast użyć zwiniętej w kulkę folii aluminiowej, która nie rysuje powierzchni. Jednym z niezawodnych sposobów na wyczyszczenie przypalonego garnka jest również czyszczenie parą wodną, czyli wykorzystanie parownicy. 

Dobre garnki na indukcję — dla kogo są przeznaczone?

Garnki na płytę indukcyjną dostępne w naszej ofercie doskonale sprawdzają się zarówno u cenionych szefów kuchni w restauracjach, jak i w gospodarstwach domowych. Możesz być więc pewien, że produkty, które możesz u nas zakupić, sprawdzą się także w Twoim przypadku. W wielu sytuacjach wysokiej klasy garnek na indukcję wykonany na przykład ze stali nierdzewnej jest także doskonałym pomysłem na prezent. Przejrzyj zatem dostępne u nas artykuły i zdecyduj, który z nich będzie najbardziej Ci odpowiadał. 

Garnki indukcyjne o specjalnym przeznaczeniu

Garnki indukcyjne o specjalnym przeznaczeniu to na przykład:garnek do gotowania ryżu,garnek do frytek orazgarnek do mleka.Garnek do gotowania ryżu pozwala na błyskawiczne przyrządzenie tej potrawy. W wielu przypadkach takie rozwiązanie sprawdza się nie tylko do gotowania ryżu, ale również do podgrzewania kaszy oraz warzyw. Garnek do frytek natomiast to produkt, który pozwala na zanurzenie ich w głębokim oleju. Dzięki niemu posiłki, które przyrządzasz, nie będą niczym się różnić od tych, które kojarzysz z najlepszych restauracji. Garnek do mleka natomiast może być wykonany na przykład ze stali nierdzewnej. Taki produkt nierzadko jest wyposażony także w gwizdek, który sygnalizuje, że zawartość naczynia jest już gotowa. W naszej ofercie odnajdziesz garnki indukcyjne o specjalnym przeznaczeniu, które sprawdzą się zarówno domu, jak i w restauracji. 

Garnki na parę — co to znaczy?

Garnki przeznaczone do gotowania na parze są coraz bardziej popularne. Dają bowiem możliwość przygotowania pełnowartościowych posiłków nie tylko szybko, ale również zdrowo. Potrawy, które wychodzą po ugotowaniu w tego rodzaju naczyniu, są nie tylko soczyste, ale również aromatyczne. Tego rodzaju produkty składają się zazwyczaj z trzech elementów:

  • garnka na wodę,
  • sitka na potrawy,
  • pokrywki.

Dzięki przygotowywaniu jedzenia we właśnie taki sposób możliwe jest zachowanie pełni wartości odżywczych, uzyskanie lepszego smaku oraz tekstury pożywienia, a także brak dodatkowego tłuszczu. Garnki na parze docenią zatem szczególnie te osoby, które dbają o linię lub mają pewne ograniczenia dietetyczne. Warto pamiętać także o łatwości utrzymania w czystości tego typu naczyń. Większość z nich jest bowiem stosunkowo prosta do wyczyszczenia. 

Jaki musi być garnek do gotowania na parze?

Garnek do gotowania na parze powinien składać się, jak wspomnieliśmy, z trzech poziomów. Garnek na wodę to pierwszy z nich. Wlewa się do niego wodę, która w trakcie gotowania zamienia się w parę i unosi się do góry. Drugi poziom to sitko. Na nim właśnie układa się ryż, mięso, warzywa lub na przykład ryby. Ostatnim elementem jest szczelna pokrywka wyposażona w otwór, który odprowadza nadmiar pary. Garnek do gotowania na parze może być w zależności od wariantu wykorzystywany we wszystkich rodzajach kuchenek — także indukcyjnych. Decydując się na konkretne naczynie, weź pod uwagę także to, czy można je myć w zmywarce. 

Garnki na parze — dla kogo są przeznaczone?

Garnki na parze są przeznaczone przede wszystkim dla osób, którym zależy na zdrowym żywieniu. Ludzie, którzy dbają o swoją dietę, z pewnością docenią na przykład brak tłuszczu w gotowanych potrawach. Ten rodzaj naczyń jest również świetnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Pozwala on bowiem na łatwe przygotowanie delikatnych, a także zdrowych posiłków. W sytuacji, gdy dysponujesz małą kuchnią, garnek na parę przyda Ci się ze względu na możliwość wielopoziomowego gotowania.

Garnki emaliowane — właściwości

Garnki emaliowane to naczynia maksymalnie bezpieczne dla użytkowników. Nie uczulają bowiem, a także nie zawierają szkodliwych substancji. Dodatkowo nie wchodzą w interakcję z żywnością — na przykład z kwasami. Żadnym problemem nie jest również ugotowanie z ich wykorzystaniem pysznego bigosu lub kapuśniaku. Nie trzeba przy tym obawiać się, że potrawa będzie miała nieodpowiedni smak. Pamiętaj o tym, aby dobrać do garnków emaliowanych także odpowiednie pokrywki.

Nowoczesne garnki emaliowane wbrew pozorom nie kosztują sporo, a jednocześnie cechują się bardzo wysokim poziomem odporności na: zarysowania, ścieranie oraz korozję. Emalia świetnie nadaje się do przechowywania jedzenia. W związku z tym ugotowaną i wystudzoną potrawę można swobodnie schować do lodówki. 

Garnek emaliowany — dla kogo?

Garnki emaliowane świetnie sprawdzają się zarówno u profesjonalnych kucharzy, jak i w gospodarstwach domowych. Jak to możliwe? Emalia jest bowiem specjalnym rodzajem powłoki, która charakteryzuje się nie tylko wysokim poziomem estetyki, ale również odpornością na wysokie temperatury. W związku z tym profesjonalni kucharze mogą zachować najwyższą jakość i spójność prowadzenia punktu gastronomicznego. Osoby z gospodarstw domowych docenią natomiast garnki emaliowane przede wszystkim za bezpieczeństwo użytkowania. To również doskonała opcja dla tych osób, którym zależy na łatwości czyszczenia. 

Garnek do gotowania ryżu — dlaczego warto?

Specjalny garnek do gotowania ryżu został zaprojektowany tak, aby potrawa ta wychodziła w równie dobrej jakości za każdym razem. Bez względu na to, jaki rodzaj ryżu przyrządzasz. Jednocześnie tego rodzaju naczynia są bardzo wszechstronne i pozwalają ugotować w nich nie tylko ryż, ale również różnego rodzaju kasze i warzywa. Kolejną zaletą w przypadku produktów z naszej oferty jest bardzo wysoki poziom estetyki naczyń. 

Garnek żeliwny — cena

Wysokiej klasy garnki na indukcję wcale nie muszą mocno obciążyć Twojego budżetu. W sytuacji bowiem, gdy wybierasz naszą ofertę, masz możliwość zakupienia naczyń w stosunkowo atrakcyjnej cenie. Oczywiście poszczególne garnki do indukcji różnią się od siebie, jeśli chodzi o tę kwestię, jednak za każdym razem możesz być pewien, że nie przepłacasz. 

Garnki do indukcji — dlaczego nasza oferta?

Postaw na naszą ofertę przede wszystkim w sytuacji, gdy zależy Ci na bardzo wysokiej jakości garnkach. Producenci tacy jak na przykład Staub lub Unilloy gwarantują bowiem najwyższą jakość wykonania. Drugim powodem, dla którego warto wybrać właśnie nasze garnki na indukcję, jest ich bardzo szeroki wybór. Jeżeli interesuje Cię dodatkowo na przykład patelnia do naleśników lub pokrywki do naszych garnków, także masz bardzo szeroki wybór. W trakcie podejmowania decyzji zakupowej możesz więc czuć się maksymalnie komfortowo.

Garnek do frytek — doświadczenie ekspertów

Pamiętaj także o tym, że zatrudniamy doświadczonych doradców. W związku z tym jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące naszych artykułów, koniecznie skonsultuj się z nami. Zatrudnieni u nas eksperci wskażą Ci najlepsze warianty zakupowe oraz opowiedzą więcej o ich zastosowaniu. Serdecznie zapraszamy do kontaktu oraz do skorzystania z naszej oferty!

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 96 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Polecam!
2024-05-16
Bardzo szybka realizacja zamówienia, produkt zgodny z opisem:)
pixel