Darmowa dostawa od 300,00 zł

seria Senzo Classic

( ilość produktów: 21 )

Senzo Classic łączy w sobie to, co najlepsze zarówno z Zachodniego, jak i Wschodniego rzemiosła tworzenia noży. Dzięki temu udało się stworzyć kolekcję o europejskich kształtach (przez co łatwiej jest nam się nimi posługiwać) i japońskiej jakości wykonania i designie. Żeby jeszcze lepiej dopasować swoje produkty do potrzeb europejskiego klienta, SUNCRAFT Senzo Classic dostępny jest w różnych wariantach wagowych i o zróżnicowanym profilu.

Na uwagę zasługuje nie tylko design i wykonanie noży serii Senzo Classic, ale również wykorzystane materiały - 33-warstwowa *stal damacseńska (składająca się z 33 nałożonych na siebie ultra-cienkich warstw stali, miękkich i twardych, naprzemiennie ułożonych, co daje spektakularny efekt wizualny i doskonałe walory użytkowe), uzupełniona rdzeniem ze **stali VG-10, uznawanej za najlepszą stal dla noży kuchennych. W rezultacie noże Senzo Classic są niezwykle odporne na zużycie, korozję i stępienie. Na walory użytkowe wpływ ma również młotkowanie ostrza „Tsuchime”, które sprawia, że nic do nich nie przylega, co przyspiesza prace wykonywane przy ich wykorzystaniu. Uzupełnieniem jest rękojeść wykonana z laminowanego drewna brzozowego o nazwie ***Pakkawood, które dzięki impregnacji żywicą jest odporne na warunki panujące w kuchni - ciepło i wilgoć.   

Noże serii Senzo Classic to elegancka i atrakcyjna stylistyka kryjąca wyrafinowane wnętrze. 

*Stal damasceńska – współczesna tzw. stal damasceńska składa się z nałożonych na siebie kolejnych, niezwykle cienkich arkuszy stali nierdzewnej, z czego 25% środkowych arkuszy zwanych jest rdzeniem, zaś na pozostałe 75% składają się arkusze o różnej twardości – naprzemiennie nakładanej stali miękkiej i twardej. W efekcie na powierzchni noża powstaje efekt „falowania”.

**Stal VG-10 ten rodzaj stali uznany został za najlepszy do produkcji noży kuchennych. Kucharze doceniają zarówno piękny design noży wykonanych z VG-10, jak i ich wyjątkową trwałość. VG-10 to materiał o dużej twardości, na skali HRC otrzymał wartość HRC 60. Dzięki temu wyprodukowane z niego noże są niebywale ostre oraz bardzo odporne na ścieranie.

***Pakkawood to laminowane drewno brzozowe lub klonowe, impregnowane żywicą. Cechuje je bardzo duża odporność na ciepło i wilgoć, zostało opracowane specjalnie do rękojeści noży. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 96 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Świetna obsługa, szybka dostawa i produkty najwyższej jakości – gorąco polecam!
2024-05-18
Najwyższa jakość produktu. Błyskawiczna wysyłka, świetny kontakt. Gorąco polecam.
pixel