Darmowa dostawa od 300,00 zł

Patelnie

( ilość produktów: 247 )

Nawet najbardziej zaawansowane umiejętności kulinarne nie są ważne w sytuacji, gdy nie dysponujesz w kuchni odpowiednimi naczyniami. Z kolei patelnia na indukcję z naszej oferty daje Ci ogromne możliwości w trakcie smażenia. Koniecznie zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat patelni dostępnych w Souschef.pl.

Patelnie na indukcję — producenci

Patelnie na indukcję z naszej oferty to produkty od renomowanych marek, takich jak między innymi:

 • Ballarini,
 • Demeyere,
 • Staub.

Pierwsza z wymienionych marek to włoska firma, która specjalizuje się w produkcji garnków oraz patelni. Została ona założona w 1889 roku przez Paolo Ballariniego. To właśnie od jego nazwiska marka otrzymała swoją nazwę. W 2012 roku jedna z filii tego renomowanego producenta została otworzona w Polsce. Historia uznanej na całym świecie włoskiej marki, która odpowiada za patelnie teflonowe i wiele innych wariantów produktu rozpoczęła się w roku 1889. To właśnie wtedy Paolo Ballarini założył w miejscowości Rivarolo Mantonavo przedsiębiorstwo o nazwie „Ballarini Paolo e Figli S.p.A”. W tym samym również roku została otwarta pierwsza fabryka przedmiotów metalowych. Patelnia sygnowana logiem Ballarini jest bardzo często spotykana na całym świecie. Jak to możliwe? Marka ta jest bowiem jednym z najbardziej liczących się producentów pod względem liczby wypuszczanych na rynek egzemplarzy. Rocznie Ballarini produkuje bowiem ponad 12 milionów sztuk swoich wyrobów.

Patelnie na indukcję sygnowane logiem Demeyere również nie stanowią rzadkości w europejskich kuchniach. Belgijskie przedsiębiorstwo to marka z rodzinną tradycją, która od czterech pokoleń dopracowuje jakość swoich wyrobów. Dla przykładu patelnia stalowa sygnowana logiem Demeyere to specjalność belgijskiej marki. Cechuje się ona bardzo wysokim poziom wytrzymałości i jednocześnie jest wygodna w użytkowaniu. Wspomniana firma od 2008 roku jest częścią grupy Zwilling, a jej produkty obecne są zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w restauracyjnych kuchniach.

Patelnia grillowa Staub to natomiast tylko jeden z ogromnej liczby wariantów patelni wyprodukowanych przez francuską markę. Ceniony na całym świecie producent jest znany z tego, że od 1974 roku produkuje niezawodne żeliwne naczynia. W ciągu ostatnich czterdziestu kilku lat podbiły one serca nawet najbardziej cenionych szefów kuchni. Każda patelnia żeliwna sygnowana logiem Staub świetnie sprawdza się przy grillowaniu, smażeniu, a także gotowaniu lub powolnym duszeniu przeróżnych potraw.

Wymienione i opisane wyżej marki to zaledwie niewielka część wszystkich, których produkty mamy w swojej ofercie. Pamiętaj o tym, że jako specjaliści z zakresu przyrządów oraz naczyń kuchennych doskonale wiemy, na których producentów warto postawić. 

Patelnia na indukcję a zwykła patelnia

Patelnie na indukcję to naczynia kuchenne, które są dostosowane do działania na kuchence indukcyjnej. Ich dno powinno być przede wszystkim równe i płaskie, po to aby doskonale przylegało do pola grzewczego. To podstawowa różnica między tradycyjną patelnią oraz naczyniem przeznaczonym do kuchenki indukcyjnej.

Indukcyjna patelnia powinna także być oznaczona specjalnym symbolem indukcji. Oczywiście nie odnajdziesz takiej grafiki na patelniach przeznaczonych do kuchenek gazowych. Nierzadko na spodzie naczynia przeznaczonego do smażenia na płycie indukcyjnej, które jest wykonane z aluminium, widnieją charakterystyczne kółeczka. Z kolei w przypadku patelni na indukcję wykonanych ze stali, podobnie jak ma to miejsce w przypadku stalowych garnków, można zauważyć wyżłobiony symbol indukcji.

Pamiętaj o tym, że zaopatrzysz się u nas w naczynia, które mogą towarzyszyć smażeniu zarówno na płycie indukcyjnej, jak i na kuchence gazowej. Dla przykładu nasze garnki mogą równolegle podgrzewać pozostałe elementy posiłków, takie jak choćby kartofle lub ryż.

Czym charakteryzuje się dobra patelnia WOK — chińska patelnia?

Patelnia WOK to mówiąc najprościej głębokie naczynie, w którym bardzo szybko dochodzi do obróbki termicznej. Samo smażenie jest błyskawiczne, a w związku z tym wszystkie składniki, które są potrzebne do przyrządzenia danego posiłku, powinny być przygotowane jeszcze przed rozpoczęciem smażenia. Chodzi tutaj między innymi o: posiekaną cebule, warzywa, mięso oraz przyprawy. Wok zdecydowanie pokochają osoby, które lubują się w azjatyckich smakach. Ponadto znajduje on zastosowanie w trakcie przyrządzania potraw z innych regionów naszego globu.

Tak zwana chińska patelnia z powodzeniem może posłużyć kucharzom nie tylko do smażenia, ale również do gotowania na parze. W ten bowiem sposób z powodzeniem da się ugotować między innymi ryż, rybę, mięso oraz warzywa. Aby rozpocząć tego typu gotowanie, do chińskiej patelni należy wlać szklankę wody. Następnie nad wokiem musisz umieścić specjalny koszyk zbudowany z drewna oraz trawy. Niektórzy kucharze zastępują go natomiast metalową wkładką. 

Patelnia żeliwna — charakterystyka

Patelnia żeliwna jest kolejnym wariantem oferowanych przez nas naczyń. W tym przypadku mowa jest o patelniach, które bardzo długo się rozgrzewają, ale doskonale również akumulują ciepło. Powierzchnia tego typu naczynia nagrzewa się równomiernie, co zdecydowanie ułatwia smażenie. Produkt świetnie sprawdza się w trakcie powolnego duszenia potraw oraz sosów. Cechą charakterystyczną żeliwnych patelni jest ich bardzo wysoka trwałość. W związku z tym nie musisz martwić się o to, że w krótkim czasie po dokonaniu zakupu będziesz musiał decydować się na kolejne naczynie o podobnym zastosowaniu. Patelnia żeliwna jest zatem idealnym rozwiązaniem wtedy, gdy planujesz kupić produkt na lata. Dodatkowo docenisz ją za to, że nie bardzo trudno ją zarysować, nawet metalowymi przyborami kuchennymi.

Jakie właściwości ma patelnia do naleśników?

Patelnia do naleśników powinna przede wszystkim dawać możliwość smażenia bez tłuszczu lub z tylko niewielkim wykorzystaniem masła bądź też oleju. Z tego też powodu podstawową cechą charakterystyczną tego naczynia zawsze jest nieprzywierająca powłoka. Przywieranie ciasta zdecydowanie bowiem utrudniałoby smażenie, a także obracanie placków. Bardzo trudne stałoby się również późniejsze czyszczenie.

Do zdecydowanych zalet tego produktu należą również niskie brzegi, które pozwalają łatwo podważyć naleśnika, a także obrócić go bez rozrywania placka. Dodatkowo docenisz patelnię do naleśników za możliwość usmażenia nawet bardzo cienkich placków. Na naczynia tego typu decydują się u nas nie tylko uznani szefowie kuchni, ale również osoby, które gotują w swoich domach. 

Patelnia do pancakes — jak wygląda?

Patelnia do pancakes to naczynie, które cechuje się charakterystycznymi niskimi ściankami. Zdecydowanie ułatwiają one podrzucanie naleśnika. Warta zauważenia jest także powłoka patelni. Cechuje się ona tym, że nic do niej nie przywiera. Patelnia do naleśników amerykańskich, czyli pancakes może mieć dla przykładu powłokę:

 • ceramiczną,
 • żeliwną,
 • tytanową,
 • granitową, 
 • stalową,
 • mineralną.

Do jednego z najczęściej wybieranych wariantów należy naczynie z teflonem. W tym jednak przypadku powinieneś zwrócić uwagę na to, aby nie używać ani metalowych, ani ostrych przedmiotów. Rysują one bowiem powłokę. To, na które tworzywo się zdecydujesz, zależy w dużej mierze od Twoich preferencji. Dla przykładu patelnia ceramiczna jest znacznie bardziej odporna na zarysowania i jednocześnie dłużej utrzymuje ciepło dania. 

Patelnia grillowa — właściwości

Patelnia grillowa składa się ze specjalnie wykonanych rowków, które znajdują się od wewnętrznej strony dna. Dzięki temu pozwala ona przygotowywać potrawy z minimalną jedynie minimalną ilością tłuszczu lub całkowicie bez niego. Dania, które zostaną usmażone, smakują tak jak z grilla. Oczywiście w przypadku, gdy prawidłowo korzystasz z opisywanego naczynia. Wysokiej klasy patelnia grillowa powinna być oczywiście wykonana z odpowiedniego materiału. Wymienić można w tym przypadku między innymi modele:

 • stalowe,
 • żeliwne,
 • aluminiowe.

Dobierając konkretny model, powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na tworzywo wykonania, ale również na dedykowane zastosowanie. Patelnia na indukcję jest bowiem oznaczona charakterystyczną spiralą. Koniecznie przekonaj się zatem przed dokonaniem zakupu, czy konkretne naczynie ma na powierzchni symbol charakterystycznej spirali. 

Patelnia ceramiczna — czym się charakteryzuje?

Bardzo odporną odmianą opisywanego naczynia jest patelnia ceramiczna. Może ona służyć użytkownikom przez wiele lat. Wykonane z gliny oraz minerałów naczynie jest poddawane obróbce termicznej w bardzo wysokiej temperaturze. Z tego też powodu można na nim smażyć posiłki w temperaturze nawet do 400 stopni Celsjusza. Uważa się natomiast, że maksymalna temperatura, jaką można osiągnąć w procesie smażenia to 300 stopni Celsjusza. Z tego też powodu patelnia ceramiczna jest w pełni bezpieczna dla ludzkiego organizmu.

Patelnia granitowa — dlaczego warto ją mieć?

Patelnia granitowa jest natomiast doskonałym rozwiązaniem dla osób, które cenią wysoki poziom estetyki. Granitowe naczynia są zwykle wykonane z bardzo wysokiej jakości aluminium lub stali nierdzewnej. Powłoka granitowa pokrywa jednak powierzchnię tego rodzaju produktów. Dzięki powłoce, która jest wzmocniona drobinkami granitu, patelnia granitowa staje się niesamowicie odporna zarówno na zarysowania, jak i na pęknięcia. 

Patelnia do jajek sadzonych — dla kogo?

Patelnia do jajek sadzonych przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które chcą zaoszczędzić czas w trakcie przyrządzania tej potrawy. Wgłębienia obecne w naczyniu dają bowiem możliwość przygotowania za jednym razem nawet kilku jajek sadzonych. Na ten rodzaj produktu bardzo często decydują się nie tylko właściciele restauracji oraz cenieni szefowie kuchni, ale również osoby, które gotują w gospodarstwach domowych.

Rosnąca świadomość dotycząca zdrowego odżywiania sprawia, że coraz więcej osób pragnie smażyć potrawy bez wykorzystania tłuszczu. Patelnie do jajek sadzonych dają natomiast taką możliwość, a dodatkowo są pokryte nieprzywierającą powłoką. Ma to ogromne znaczenie dla prozdrowotnych właściwości przyrządzanych potraw. 

Patelnia stalowa — cena

Patelnia z naszej oferty jest zawsze produktem atrakcyjnym cenowo. Jako sklep internetowy prowadzimy bowiem uczciwą politykę cenową. W związku z tym bez względu na to, który wariant produktu wybierzesz, możesz być pewien, że nie obciążysz mocno swojego firmowego lub domowego budżetu. Poszczególne patelnie różnią się jednak od siebie pod względem ceny. Zależy to w dużej mierze od aspektów, takich jak: materiał wykonania, renoma producenta oraz zastosowanie produktu. 

Patelnie teflonowe — dlaczego nasza oferta?

Przede wszystkim patelnie teflonowe oraz wykonane z innych tworzyw, które są dostępne w naszej ofercie, cechują się bardzo wysoką jakością. Stawiamy bowiem wyłącznie na uznanych w branży producentów. Drugim powodem, dla którego warto na nas postawić, jest bardzo szeroki wybór. Bez względu zatem na to, czy interesuje Cię na przykład patelnia wok, patelnia do pancakes, czy też jeszcze inny wariant produktu, zawsze masz ogromny wybór.

Dostępne u nas patelnie są zawsze przyjazne dla środowiska oraz zdrowe dla użytkowników. W związku z tym możesz być pewien, że nie zawierają toksycznych substancji, które hipotetycznie mogłyby przedostać się do Twojego organizmu. Takie właściwości naszych patelni to rezultat między innymi tego, że stawiamy na produkty od wyłącznie renomowanych producentów. Firmy takie jak chociażby Ballarini, Demeyere oraz Staub zdecydowanie stawiają bowiem na jakość wyprodukowanych patelni.

Spore znaczenie dla naszych klientów ma także możliwość skorzystania z profesjonalnych porad ekspertów. W sytuacji zatem, gdy interesuje Cię któryś z naszych artykułów lub nie wiesz, co wybrać i masz jakieś pytania, koniecznie skontaktuj się z nami. Zatrudnieni u nas specjaliści doskonale znają się na patelniach, a w związku z tym z pewnością dobiorą dla Ciebie idealne rozwiązanie. Serdecznie zapraszamy zatem zarówno do kontaktu, jak i do składania zamówień bezpośrednio na stronie internetowej Souschef.pl!

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 107 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-18
Szybko otrzymałem zamówione produkty, jestem zadowolony :)
2024-05-31
MEGA :D
pixel