Darmowa dostawa od 300,00 zł

Szybkowary

( ilość produktów: 6 )

W sklepie internetowym Souschef.pl zaopatrzysz się między innymi w wysokiej klasy szybkowary na indukcję oraz na gaz. Stawiamy na wyłącznie sprawdzonych producentów. Dzięki temu nasze naczynia oraz urządzenia sprawdzają się zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w restauracjach. Koniecznie zatem zapoznaj się z naszymi produktami i dołącz do grona klientów.

Czym jest garnek szybkowar?

Garnek szybkowar to rodzaj garnka, który cechuje się bardzo wysokim poziomem szczelności. W trakcie gotowania rośnie temperatura w naczyniu, a także wzrasta poziom ciśnienia. Proces przygotowywania posiłków przebiega zatem znacznie szybciej niż przy użyciu standardowych naczyń.

Garnki szybkowar mają bardzo szczelne zamknięcie, co pozwala na utrzymanie jednakowej temperatury przez cały czas gotowania. Jednocześnie tego typu produkty cechują się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa. Na pokrywie garnków znajduje się bowiem zawór, przez który wydobywa się nadmiar pary wodnej. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest zapobiegnięcie gwałtownemu wydostaniu się pary na zewnątrz. Takie zjawisko mogłoby bowiem grozić zarówno wybuchem, jak i poparzeniem.

Co to znaczy szybkowar na indukcję?

Szybkowar na indukcję to typ szybkowaru, który jest zaprojektowany po to, abyś mógł wykorzystać go na płytach indukcyjnych. Płyty indukcyjne natomiast są nowoczesnym rodzajem kuchni, który wykorzystuje pole magnetyczne do podgrzewania. Zamiast tradycyjnego źródła ciepła, takiego jak gaz, indukcja wykorzystuje magnetyzm do bezpośredniego podgrzewania naczynia. W naszej ofercie odnajdziesz zarówno szybkowary na indukcję, jak i szybkowary na gaz. Koniecznie zatem zapoznaj się ze wszystkimi obecnymi produktami.

Szybkowary na indukcję — jak wybrać?

W trakcie podejmowania decyzji zakupowej weź pod uwagę aspekty takie jak między innymi:

 • marka urządzenia,
 • pojemność szybkowaru,
 • rodzaj zasilania,
 • cena.

Rozważanie zakupu szybkowaru na indukcję wymaga zatem zastanowienia się, na jaką markę postawić. Bardzo często renoma producenta jest wyznacznikiem jakości. Z kolei pojemność szybkowaru decyduje o tym, dla ilu osób będzie można jednorazowo przyrządzić posiłek. Rodzaj zasilania to oczywiście dopasowanie do płyty indukcyjnej lub na przykład kuchenki gazowej. Cena z kolei jest także istotnym czynnikiem w trakcie podejmowania decyzji zakupowej. Oczywiście bardzo często im wyższy koszt urządzenia, tym lepsza jego klasa. Sklep internetowy Souschef.pl to natomiast miejsce, w którym zawsze potrafimy odnaleźć złoty środek między ceną oraz jakością. Dzięki temu z pewnością odnajdziesz idealny szybkowar na gaz lub na indukcję. 

Szybkowar na indukcję lub na gaz a bezpieczeństwo

Szybkowar jest naczyniem kuchennym stworzonym po to, aby maksymalnie przyspieszyć proces gotowania. Jego hermetyczna pokrywa gwarantuje, że wewnątrz następuje zwiększenie temperatury oraz ciśnienia. W efekcie potrawy zostają przyrządzone znacznie szybciej. Zadać można jednak pytanie, czy szybkowary są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu.

Jak najbardziej, konieczne jest jednak prawidłowe wykorzystywanie opisywanych naczyń. Przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia, kluczowe jest dokładne zapoznanie się z instrukcją dostarczoną przez producenta. Każdy szybkowar, niezależnie od jego rozmiaru, jest wyposażony w różne zabezpieczenia, które chronią przed nadmiernym wzrostem ciśnienia. Bezpieczeństwo podczas gotowania gwarantują następujące elementy produktu:

 • pokrywka i jej blokada,
 • regulator ciśnienia,
 • zawór bezpieczeństwa,
 • system bezpiecznego zamykania.

Specjalistyczna pokrywka i jej blokada sprawia, że hermetyczność jest znacznie większa niż w sytuacji, gdy użytkujesz rondle z pokrywką. Pokrywka z blokadą uniemożliwiają bowiem uwolnienie dużej ilości pary, chroniąc jednocześnie użytkownika przed oparzeniem. Blokada zwalnia się tylko wtedy, gdy ciśnienie w garnku opadnie. Wtedy również można bezpiecznie otworzyć szybkowar. Z tego także powody nigdy nie należy próbować otwierać go na siłę.

Regulator ciśnienia utrzymuje stałe ciśnienie we wnętrzu szybkowaru, eliminując nadmiar pary. Chroni to przed nadmiernym wzrostem ciśnienia, które mogłoby spowodować eksplozję. Tego typu regulator może mieć formę zaworka ciężarkowego (tradycyjnego lub nowoczesnego) albo sprężynowego. Powinien on dawać się zdemontować, aby regularnie kontrolować jego drożność. Pod regulatorem w szybkowarze znajduje się natomiast otwór wentylacyjny.

Zawór bezpieczeństwa natomiast także zlokalizowany jest w pokrywce. Otwiera się on w razie awarii zaworu-regulatora. Nawet w sytuacji, gdy niechcący zapomnisz o pozostawionym na palniku szybkowarze, zawór ten uruchomi się, aby bezpiecznie uwolnić ciśnienie.

System bezpiecznego zamykania (obecny w niektórych szybkowarach na indukcję) zapobiega wzrostowi ciśnienia, gdy pokrywa garnka jest nieprawidłowo zamknięta. System ten wykrywa, że pokrywka nie jest odpowiednio zamknięta, blokując wskaźnik zamknięcia i zapobiegając jednocześnie gwałtownemu wzrostowi ciśnienia. Tym sposobem szybkowar staje się równie bezpieczny, co tradycyjny garnek

Dla kogo jest szybkowar 4 litry? 

Szybkowar 4 litrowy jest nieocenionym rozwiązaniem dla mniejszych gospodarstw domowych. Chodzi tutaj na przykład o jedno lub dwuosobowe miejsca zamieszkania. Może być również świetną opcją dla osób, które często gotują małe porcje jedzenia. Szybkowar 4 litry to również doskonała opcja dla osób, którym zależy na możliwości szybkiego wyczyszczenia. Mniejsza powierzchnia naczynia to przecież mniej pracy włożonej w doprowadzenie go do całkowitego porządku. Pamiętaj także o tym, że szybkowar 4 l jest znacznie łatwiej przechowywać niż wariant na przykład ośmiolitrowy.

Szybkowar 2 litry — kiedy go wybrać?

Szybkowar 2 litry jest dobrym rozwiązaniem w przypadku bardzo niewielkich gospodarstw domowych. Chodzi tutaj na przykład o osoby, które mieszkają samotnie lub, które po prostu bardzo niewiele gotują. Docenią go także ci użytkownicy, którym zależy na braku jakichkolwiek kłopotów z przechowywaniem. Szybkowar 2 litry można docenić także wtedy, gdy planujesz przyrządzać potrawy, będąc w podróży. W takiej bowiem sytuacji spokojnie zmieścisz naczynie w swoim podręcznym bagażu. Pomimo bardzo kompaktowych rozmiarów szybkowaru 2 litrowego decyduje się na niego bardzo duża część naszych klientów. 

Kiedy sprawdzi się szybkowar 3L?

Szybkowar 3l jest urządzeniem pośrednim między modelem trzylitrowym oraz modelem dwulitrowym. Nadal jest jednak bardzo mały oraz poręczny. To doskonała opcja dla jednej osoby, a także dla dwóch osób, które nie gotują na co dzień dużych porcji jedzenia. Tego typu szybkowary są również świetnym rozwiązaniem dla osób, które dysponują małą i ograniczoną przestrzenią do przechowywania żywności. Musisz jednak pamiętać, że w sytuacji, gdy gotujesz zwykle dla dość dużego grona, powinieneś postawić na przykład na szybkowar 6l lub szybkowar 8l.

Szybkowar 8l — rozwiązanie dla wymagających

Szybkowar 8l to bardzo duży model, który jest idealny dla sporych gospodarstw domowych. Przykładem osób, u których taki wariant doskonale się sprawdzi, może być rodzina z kilkoma członkami. Bardzo duża pojemność oznacza bowiem możliwość przyrządzenia większej ilości jedzenia na raz, co jest szczególnie przydatne w trakcie przygotowywania posiłków dla wielu osób.

Tego typu szybkowar jest doskonały także dla osób, które często gotują duże porcje jedzenia — na przykład na przyjęcia lub spotkania rodzinne. Opisywane rozwiązanie docenią także wszystkie osoby, które potrzebują naczyń do umieszczenia w nich dużych kawałków mięsa — na przykład całych kurczaków. Szybkowar 8 l jest doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie także wtedy, gdy gotujesz na zapas. Możesz bowiem przygotować w nim bardzo duże porcje zupy, gulaszu, curry lub innych potraw, a następnie schłodzić je i przechowywać w lodówce lub w zamrażarce. Pamiętaj o tym, że ze względu na swoją wielkość szybkowar 8l jest trudniejszy do przechowywania niż na przykład wariant trzylitrowy. Potrzebujesz zatem odpowiedniej ilości miejsca w swojej kuchni.

Szybkowar na gaz — co można w nim przygotować?

Szybkowar na gaz podobnie jak szybkowar na indukcję pozwala przyrządzać wiele potraw złożonych między innymi z warzyw oraz mięs. Z powodzeniem można przygotować w nim także zupę. Szczelna konstrukcja jest w stanie obniżyć czas gotowania nawet o siedemdziesiąt procent w stosunku do gotowania z wykorzystaniem innych naczyń. Jedynym ograniczeniem, o którym powinieneś pamiętać, jest niemożność przygotowania z wykorzystaniem szybkowaru dań gotowanych na mleku. W takiej bowiem sytuacji jego szybkie wrzenie może bowiem spowodować przypalenie naczynia. Spokojnie jednak przyrządzisz z wykorzystaniem tego naczynia między innymi:

 • mięso w różnych postaciach,
 • zupy i gulasze,
 • ryby oraz owoce morza,
 • warzywa,
 • desery,
 • zboża i strączki,
 • dania jednogarnkowe,
 • buliony.

To jednak zaledwie niewielka część wszystkich możliwości, które daje Ci szybkowar. 

Szybkowary na gaz — zalety 

Szybkowar na gaz ma wiele zalet, które decydują o tym, że jest on bardzo często wykorzystywany na przykład w gospodarstwach domowych. Są to przede wszystkim:

 • uniwersalność,
 • wydajność,
 • precyzyjna kontrola temperatury.

Uniwersalność oznacza, że jest to doskonałe rozwiązanie także dla tych osób, które dysponują starszymi kuchenkami. Wydajność oznacza, że zapłacisz mniej za media niż w sytuacji, gdybyś wykorzystywał do gotowania tradycyjne naczynia. Precyzyjna kontrola temperatury sprawia natomiast, że możesz swobodnie zwiększać lub zmniejszać płomień, zarządzając jednocześnie ciśnieniem w naczyniu. 

Szybkowar 4 l, 2 l, 3 l — cena

Cena szybkowaru z naszego sklepu internetowego jest zawsze atrakcyjna. Wszystko za sprawą tego, że prowadzimy uczciwą politykę cenową. Kwota, którą trzeba zapłacić za garnek szybkowar, zależy natomiast od czynników, takich jak między innymi:

 • pojemność naczynia,
 • renoma producenta,
 • materiały, z których jest wykonane naczynie,
 • ewentualne dodatkowe funkcje.

Pojemność, którą możemy zaoferować to na przykład szybkowar 2l, 4l oraz 8. Wszystkie warianty możesz oczywiście sprawdzić na liście naszych produktów. Renoma producenta koreluje oczywiście z ceną.

Na szczęście w przypadku z naszej oferty za produkty od uznanych na całym świecie marek wcale nie trzeba płacić dużych pieniędzy. Prowadzimy bowiem uczciwą politykę cenową. Materiały, z których wykonane są naczynia, takie jak na przykład stal nierdzewna, kosztują zwykle więcej niż wykonane z innych tworzyw. W przypadku naszej oferty możesz być jednak pewien, że nie obciążysz zbyt mocno swojego firmowego lub domowego budżetu. Ewentualne dodatkowe funkcje także mają wpływ na koszt produktów, jednak decydują również o ich funkcjonalności. Koniecznie zatem sprawdź propozycje garnków szybkowarów, które przygotowaliśmy. 

Garnki szybkowar — producenci

Dostępne u nas szybkowary na indukcję to produkty od wyłącznie renomowanych producentów. Godnym zauważenia jest na przykład Zwilling. Jest to niemiecka marka, która od wielu lat jest znana z wysokiej jakości oferowanych wyrobów. Odpowiada ona za produkcję wielu rodzajów noży, garnków oraz patelni. Zwilling wprowadza na rynek artykuły nie tylko niesamowicie praktyczne, ale również trwałe.

Historia tego producenta trwa już ponad 280 lat, a taka liczba z pewnością robi wrażenie. Wszystko rozpoczęło się jeszcze w 1731 roku, kiedy Peter Henckels oficjalnie zarejestrował markę. Był to rzemieślnik odpowiedzialny za produkcję noży. Po rejestracji marki zastrzegł on jej logo, czyli aktualny do dzisiaj wizerunek dwóch postaci. Na samym początku logo to było oficjalnym znakiem gildii wytwórców noży z niemieckiego Solingen. Jednak w późniejszym czasie gildia została przekształcona w firmę również pod jej znakiem.

Aktualnie przedsiębiorstwo odpowiedzialne jest nie tylko za produkcję stalowych noży, ale także za produkcję różnego sprzętu przeznaczonego do kuchni. W związku z tym szybkowar na indukcję lub szybkowar na gaz sygnowane logiem Zwilling nikogo nie dziwi. Tym bardziej że marka ta jest aktualnie znana ze swojego bardzo szerokiego asortymentu.

Szybkowar 6l — dlaczego nasza oferta?

Warto postawić na naszą ofertę w dużej mierze ze względu na bardzo wysoką jakość wykonania wszystkich wyrobów. Wszystkie szybkowary gwarantują Ci zatem całkowite bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania, a także sporą wytrzymałość. Stawiamy również na renomowanych producentów. W związku z tym wybierając naczynia z naszej oferty, możesz być pewien ich niezawodności. Ogromnym atutem szybkowarów ze sklepu Souschef.pl są także atrakcyjne ceny. Zakup wysokiej klasy naczynia przeznaczonego do gotowania wcale nie musi zatem oznaczać dla Ciebie mocnego obciążenia budżetu. Szybkowar 4 litrowy — wsparcie doradcówPamiętaj także o tym, że w każdej chwili możesz skonsultować się z naszymi doradcami. Zatrudniamy bowiem pracowników wyspecjalizowanych w branży artykułów przeznaczonych do kuchni. W związku z tym chętnie odpowiedzą Ci oni na wszelkie Twoje pytania i udzielą szczegółowych informacji. Spore znaczenie dla naszych klientów ma także bardzo szeroki wybór produktów. W sytuacji więc, gdy robisz u nas zakupy, możesz starannie wyselekcjonować idealny dla siebie produkt. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami, aby skonsultować decyzję zakupową, a także do bezpośredniego składania zamówień w naszym sklepie!

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 96 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-31
MEGA :D
2024-05-21
Polecam!
pixel