Darmowa dostawa od 300,00 zł

seria RYOMA SAKAMOTO

( ilość produktów: 3 )

Inspiracją do powstania tej serii noży był Ryoma Sakamoto (1836 - 1867), samuraj żyjący w mieście Tosa w epoce Edo (1603 - 1868). Sakamoto przesiąknięty japońskimi tradycjami był jednocześnie wizjonerem. Czując, że nadchodzą w Japonii zmiany kulturowe i społeczne, zrzekł się własnych przywilejów i stał się orędownikiem gruntownych modernizacji w kraju. Pragnął by Japonia wyszła z feudalizmu i dołączyła do rozwiniętych państw Europy Zachodniej.  

W wyniku Restauracji Meiji (1868), na początku panowania cesarza Mutsuhito, został obalony szogunat Tokugawów a Japonia wkroczyła na drogę dynamicznych zmian otwierając się na świat. Rewolucja ta, wywołana przez samurajów z prowincji Satsuma, Chōshū, Tosa i Hizen, pochłonęła tysiące ofiar, w tym życie Ryomy Sakamoto, który w wieku 31 został zamordowany prze swoich wrogów nie doczekawszy owoców swojej walki.  

Seria noży Haiku RYOMA SAKAMOTO to połączenie tradycji pod postacią częściowo czarnego, surowego ostrza i nowoczesności odzwierciedlonej w wypolerowanej części klingi. Powierzchnia noża wychodząca spod ręki mistrza kuźnictwa w części grzbietowej pozostaje czarna i niewypolerowana co powoduje, że krojone produkty nie przywierają do ostrza. Do wykucia noży z serii RYOMA SAKAMOTO wykorzystano stal węglową SK-85, hartowaną w wodzie do poziomu 60 HRC. Całości dopełnia jasna rękojeść z drewna honoki zakończona gustownym pierścieniem  z tworzywa, przypominającym wyglądem róg jelenia. Ze względu na wysoką zawartość węgla w stali, z czasem, noże pokryją się patyną na części polerowanej, ciemniejąc i nabierając bardziej rustykalnego wyglądu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 96 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Polecam!
2024-05-15
Szybko i sprawnie. :)
pixel