Darmowa dostawa od 300,00 zł

SUNCRAFT - wysublimowane piękno samurajskich tradycji

2020-08-11
SUNCRAFT - wysublimowane piękno samurajskich tradycji
JAPOŃSKA TRADYCJA KOWALSTWA

Japonia słynie z wielowiekowych tradycji produkcji doskonałej białej broni. Miecze samurajów – rycerzy z kraju Kwitnącej Wiśni - wzbudzały u przeciwników szacunek z powodu swojej skuteczności i pietyzmu wykonania ozdobnych detali, ale i niedoścignionych technologii rękodzielniczych, jakie stosowano do ich wytworzenia. Technologie te japońscy mistrzowie kowalstwa przekazywali z ojca na syna i strzegli ich przed przybyszami z Zachodu. Nikt, poza mistrzem oraz jego uczniem nie powinien poznać tajemnicy wyważenia i ostrości samurajskiego miecza.

PERFEKCYJNE NOŻE KUCHENNE


Dziś większość japońskich wytwórców ostrzy ze stali specjalizuje się w produkcji noży do użytku kuchennego. Wiedza kowali wykuwających niegdyś miecze przydaje się ich potomkom - rękodzielnikom dopracowującym do perfekcji słynne na całym świecie japońskie noże kuchenne. Z tamtejszych narzędzi korzystają zarówno kucharze zawodowcy, jak i amatorzy-pasjonaci. Noże z kraju Kwitnącej Wiśni słyną ze swojej ostrości, a także trwałości. Są pięknie wykonane i świetnie leżą w dłoni, stanowiąc niemal przedłużenie ręki kucharza.

FIRMA SUNCRAFT

Siedziba firmy SUNCRAFT znajduje się w samym sercu Japonii, w mieście Seki, w prefekturze Gifu. Region ten bogaty jest we wszelkie atrybuty niezbędne do produkcji najwyższej jakości mieczy i noży – od żelazodajnej gleby, poprzez drewno idealnie nadające się zarówno do wytwarzania rękojeści, jak i na paliwo dla płatnerskich manufaktur, aż po krystalicznie czystą wodę górskich rzek. Dlatego też miasto Seki od 800 lat słynie jako centrum produkcji wszelkich ostrzy, a dzieła firmy SUNCRAFT są dokładnym spełnieniem oczekiwań, jakie stawia się nożom z japońskiej stali.

Seria ELEGANCIA to noże kuchenne wykonane w duchu japońskiej tradycji, z zamiłowaniem do piękna oraz wykorzystaniem najlepszej stali proszkowej SG2 hartowanej do twardości 62 HRC. SG2 (super gold #2) to stal o wysokiej odporności na korozję, popularnie nazywany stalą nierdzewną i należy do najlepszych materiałów służących do produkcji ostrzy.

Seria SENZO CLASSIC łączy w sobie najlepsze cechy wschodniej i zachodniej filozofii wytwórstwa noży. Zachodnie w większości są kształty i przeznaczenie noży, wschodnie z kolei są rzemiosło i design. W serii znajdują się noże o odmiennych ostrzach i zróżnicowanej wadze, czego wymaga się od narzędzi kuchennych w kręgu kultury zachodniej. Prosty, ale wyrafinowany design linii SENZO CLASSIC pozostaje w duchu japoński.

Seria TWISTED OCTAGON to linia noży do głębi japońskich. Charakterystyczny kształt rękojeści produktów serii SENZO TWISTED OCTAGON zainspirowany został istotną w japońskiej kulturze figurą ośmiokąta. Dla wygody użytkownika oraz dla większej pewności chwytu, ośmiokątną w przekroju rękojeść noża dodatkowo lekko skręcono.

Seria SENZO BLACK już na pierwszy rzut oka wyróżnia się charakterystyczną oktagonalną rękojeścią wykonaną z drewna pakkawood. Przy samej nasadzie ostrza znajduje się czarny pierścień, oddzielony od jaśniejszego drewna białą obręczą. Ośmiokątny kształt z jednej strony nawiązuje do japońskich tradycji, z drugiej zaś sprawia, że nóż leży pewnie w dłoni kucharza, sprzyjając szybkim, precyzyjnym ruchom cięcia, siekania i rozdrabniania produktów.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 83 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-09
Zdecydowanie polecam!
2024-04-26
Kamień - REWELACJA
pixel