Darmowa dostawa od 300,00 zł

Tojiro seria Origami

( ilość produktów: 12 )

Inspiracją do powstania serii Tojiro Origami była japońska sztuka składania papieru. Każde narzędzie z linii Origami wytwarzane jest z pojedynczego arkusza wysokowęglowej nierdzewnej stali. Arkusz jest gięty i zginany w skomplikowanym procesie, którego tajniki znane są jedynie najwyższej klasy specjalistom z regionu Tsubame-Sanjo.

W efekcie powstaje niezwykle wysublimowany produkt o wysokich walorach użytkowych. Zastosowanie metody pracy z jednym kawałkiem stali pozwala wyeliminować problemy, jakie wynikają ze spawania wielu kawałków materiału, takie jak pokrywanie się w miejscach spawu rdzą, czy po prostu – szybsze starzenie się narzędzi.  

Wyróżnikiem wizualnym noży Origami jest ich trójkątna rękojeść. Zapewnia ona bardzo wygodny chwyt. Co zaskakujące – jest w środku pusta, dzięki czemu japoński nóż kuchenny staje się lekki i wygodny w pracy. Seria Tojiro ORIGAMI zdobyła prestiżową nagrodę iF Design Award 2012 (Niemcy). Z powodu skomplikowanego i czasochłonnego procesu wytwarzania noży linii Origami, są one dostępne w niewielkich ilościach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 107 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-18
Szybko otrzymałem zamówione produkty, jestem zadowolony :)
2024-07-07
poszło sprawnie
pixel