Darmowa dostawa od 300,00 zł

Tojiro seria Classic Damascus

( ilość produktów: 8 )

Tojiro DP 37 (Pro-DP Damascus) to linia dedykowana profesjonalistom. Noże z tej serii wykonuje się w stylu zachodnim, używając do tego celu tzw. stali damasceńskiej o charakterystycznym, falowanym deseniu (jego japońskie określenie Kasumi Nagashi oznacza „płynącą mgłę”), która czyni ostrze każdego z noży niepowtarzalnym dziełem sztuki.

Dzięki unikalnemu procesowi produkcyjnemu, w jakim powstaje, nowoczesna stal damasceńska jest wysoce odporna na ścieranie. Wytwarzanie tzw. ostrzy damasceńskich polega na wykuwaniu ich z wielu (tu: 37) warstw stali wysoko- i niskowęglowej. Rdzeń ostrza jest niezwykle twardy, wykonany ze stopu z domieszką kobaltu. Wytwarzana z niezwykłą dbałością o jakość stal VG-10 zostaje dwustronnie osłonięta stalą o trzynastoprocentowym dodatku chromu. Powstające ostrze hartuje się aż do uzyskania twardości na poziomie 60 HRC. Skomplikowany proces wytwórczy zapewnia ostrzom serii DP 37 wyjątkową trwałość, ostrość i odporność na korozję.

Narzędzia linii Tojiro Pro-DP Damascus są bardzo starannie wykończone, piękne, a do tego łatwe do utrzymania w czystości. Ich nitowane rękojeści powstają z laminatu Micarta, co czyni je przyjaznymi dla środowiska i – trwałymi.

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 87 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Szybko, sprawnie
2024-05-15
Szybko i sprawnie. :)
pixel