Darmowa dostawa od 300,00 zł

Produkty Suncraft

( ilość produktów: 154 )

Chcąc odwiedzić fabrykę firmy Suncraft, udać należy się do prefektury Gifu, gdzie leży miasto Seki. Nazwę tej miejscowości znają wielbiciele japońskich noży kuchennych z całego świata. To tu od ośmiu wieków działają najznamienitsi rzemieślnicy w branży. Korzystając z obfitości najwyższej jakości surowców dostarczanych przez samą naturę – żelazodajnej gleby, drewna idealnego do wytwarzania rękojeści i krystalicznie czystej wody spływających z gór strumieni, doprowadzili oni do perfekcji sztukę produkcji mieczy oraz noży.

Firma Suncraft została powołana do życia w roku 1948, początkowo działając jako przedsiębiorstwo handlowe, potem, od roku 1964 także jako producent noży i innych narzędzi kuchennych. Obficie czerpiąc z tradycji regionu Gifu, właściciele Suncraftu szczególną wagę przykładają do kwestii jakości – od surowca, aż po gotowe, oferowane klientom produkty. Dzięki temu w świadomości użytkowników marka Suncraft szybko stała się synonimem niezawodności, piękna i ergonomii.

W miarę rozrastania się przedsiębiorstwa, jego oferta znajdować zaczęła nabywców także poza Japonią. Przełomem okazała się linia narzędzi kuchennych „Happy Line”, bardzo bogata w produkty o charakterystycznych, czerwonych uchwytach. Stała się ona dla Suncraftu sztandarowym towarem eksportowym i przyczyniła do międzynarodowego sukcesu producenta z Seki. Dziś japońskie noże kuchenne brandowane napisem Suncraft spotkać można w prywatnych domach i kuchniach restauracyjnych na całym świecie.   

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 107 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-07
poszło sprawnie
2024-06-26
Super !
pixel