Darmowa dostawa od 300,00 zł

Tojiro seria Flash

( ilość produktów: 15 )

Konstruując linię Flash, Tojiro postawiło w pierwszej kolejności na ostrość noża. Piękno narzędzi z tej serii można by uznać za skutek uboczny wyrafinowanego procesu produkcyjnego. Można by, tylko po co, skoro noże Tojiro Flash tak przykuwają oko? Ich wyjątkowej urody klingi powstają z tzw. stali damasceńskiej 37-warstwowej (noże do obierania i noże Deba), albo 63-warstwowej (pozostałe modele).  

Dzięki unikalnemu procesowi produkcyjnemu, w jakim powstaje, nowoczesna stal damasceńska jest wysoce odporna na ścieranie. Wytwarzanie tzw. ostrzy damasceńskich polega na wykuwaniu ich z kolejnych warstw stali wysoko- i niskowęglowej. Rdzeń ostrza jest niezwykle twardy, wykonany ze stopu z domieszką kobaltu. Wytwarzana z niezwykłą dbałością o jakość stal VG-10 zostaje dwustronnie osłonięta stalą o trzynastoprocentowym dodatku chromu. Powstające ostrze hartuje się aż do uzyskania twardości na poziomie 60 HRC.

Skomplikowany proces wytwórczy zapewnia damasceńskim ostrzom wyjątkową trwałość, ostrość i odporność na korozję.   Uchwyty z tworzywa Micarta pięknie podkreślają falisty wzór na damasceńskich klingach noży serii Flash. Dzięki wzmocnieniem ze stali są wytrzymałe, a same noże – świetnie wyważone. Specjalna, płynna konstrukcja noży Flash sprawia, że praca z nimi jest wyjątkowo komfortowa, a ostrzenie bezproblemowe. Noże Tojiro Flash sprawdzą się zarówno w kuchni domowej, jak i profesjonalnej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.98 / 5.00 107 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-18
Szybko otrzymałem zamówione produkty, jestem zadowolony :)
2024-07-07
poszło sprawnie
pixel